В два
поредни дни, в средата
на Юни, гр. Пловдив ще се превърне в
гладиаторска арена за съвременните Господари на улицата.
На 14 и 15 юни 2014 г., на сцената на пл. „Централен” в Града
на тепетата, ще се проведе първото издание на фестивала „Street Masters”. Фестивалът ще представи
различните типове улична култура като хип-хоп танци, графити, музика и
алтернативни спортове.
Стартът ще бъде поставен на 14 юни 2013 г., от 16:00 ч., с
импровизации по паркур от двукратния световен шампион Делян Димитров - Дидо. За
ентусиастите, които искат да се пробват в ходенето на въже ще бъде организиран уъркшоп
по слаклайн. В състезателната част на деня най-голямото училище за улични танци
„The Center” ще организира хип-хоп денс битка.
На 15 юни 2013 г., програмата ще продължи с още битки, в които
сили ще премерят най-добрите в графити изкуството, както и в бийтбокса и фрийстайла
– две категории, в които съдии ще бъдат SkilleR и DJ Станчо.

Няма коментари: