![]() |
Снимка: burgas.bg
|
И тази година КЦ „Морско казино” ще закипи със страстта и
емоцията на латиноамериканския дух в Седмицата на Аржентинската култура в
Бургас.
От 18 до 23 юни 2013 г., бургазлии ще се насладят на ароматно
вино, традиционна кухня и разбира се страстно танго. Елегантна нотка ще внасят
класическите изпълнения на струнен квартет от „Държавна опера” и танго музиката
на струнно трио към НУМСИ „Проф. Панчо Владигеров”.
На специален щанд на балюстрадата до „Морско казино” ще се подарява
традиционният топъл и студен чай „Мате”.
А как се танцува аржентинско танго и къде се крие разковничето
на най-емблематичния латино танц, ще покажат Каролина дел Риверо и Донато
Хуарес, които са сред най-известните треньори-учители и топ изпълнители в света
на огнения танц.
Всички желаещи - начинаещи или вече танцуващи аржентинско
танго - ще могат да се докоснат до тънкостите и магията на този танц с уроци с
продължителност от 1 ч. и 30 мин.
Предизвикателството за начинаещите ще започне на 18 юни от
19.00 ч., и ще продължи в дните на 19 и 21 юни.
Напредналите ще има възможност да покажат професионални
умения на 22 юни от 12.00 до 17.00 ч.; и на 23 юни от 11.00 до 12.30 ч. / и от
14.00 до 17.00 ч.
Всички уроци са с предварително записване на тел: 0884 296 169
(Радослав Стефанов Петров).
Официалната вечер на Седмицата на аржентинската култура ще
се състои на 20 юни 2013 г., от 18.00 ч., в зала „Георги Баев” в КЦ „Морско Казино”.
Програмата включва още и типичния Милонга бал.
За повече информация пишете на e-mail: radoslav_pe@yahoo.com

Няма коментари: