![]() |
Снимка: toptimelinecovers.com
|
Чешки център София кани меломаните на концерт, посветен на чешките
музиканти, създали и вдъхновили българската школа по медни духови инструменти.
Концертът е с участието на студенти от класа по камерна
музика на доц. Атанас Карафезлиев в Национална музикална академия „Проф. Панчо Владигеров”.
В програмата:
- Ярослав Коларж – Фантазия
- Ян Ладислав Дусик – Менует
- Иржи Дворжачек – Три миниатюри
- Франтишек Душек – Партита
- Милош Вацек – Сюита
- Иржи Дружецки – Партита
- Иржи Рада – Музика за медни
- Павел Блатни – Две пиеси
- Юлиус Фучик – Флорентински марш
Концертът ще се състои на 3 юни 2013 г., от 19.00 ч., в Лилавия
салон на Чешки център.
Вход свободен.

Няма коментари: